Firma w internecie – od czego zacząć? cz.I

Większość firma zaczynających swoją przygodę z internetem to firmy małe, nastawione na rynek lokalny, często strona ma być wizytówką firmy działającej off-line. Podstawowe pytanie takich firm kierowane do nas to od czego zacząć mając dość skromny budżet na początek.

Na pewno warto zacząć od strony firmowej – to podstawa umożliwiająca dalsze płatne lub darmowe działania marketingowe. Możemy zaoferować prostą wizytówkę z projektem logo, tekstami napisanymi przez profesjonalnych copywriterów lub rozbudowaną stronę o szczegółową ofertą, mapą, formularzem kontaktowym oraz hostingiem w cenie.

Wbrew powszechnej opinii z małym budżetem jesteśmy w stanie zrobić kilka rzeczy które w znaczący sposób poprawią naszą widoczność w internecie. Nawet więcej, sam możesz sporo zrobić bez żadnego budżetu.

Google Moja Firma

Google Moja Fiscreen-shot-09-23-16-at-01-39-pmrma” to darmowa usługa firmy Google dzięki której w prostu sposób każda firma może zaistnieć na rynku lokalnym i nie tylko. Klienci wyszukując konkretnej usługi lub Twojej firmy otrzyma adres siedziby firmy, adres strony internetowej, numer telefonu a nawet godziny otwarcia.

Rejestracja

Rejestracja jest bardzo szybka i prosta. Wchodzimy na stronę https://www.google.com/intx/pl/business/ i klikamy w “Pokaż firmę w Google”. Następnie upewniamy się że nasza firma nie jest już zarejestrowana w usłudze wpisując jej nazwę w polu “Znajdź swoją firmę”. Jeśli firma nie jest jeszcze zarejestrowana klikamy w “Podana nazwa firmy i jej adres są prawidłowe – chce podać pełne informacje o firmie”. Wypełniamy stosowny formularz i wybieramy sposób weryfikacji naszej firmy (Google musi się upewnić że podane przez nas dane są prawidłowe). W tym celu zostaje wysłana do nas pod podany adres pocztówka z kodem. Po otrzymaniu kodu logujemy się na swoje konto w usłudze i wpisujemy w odpowiednie pole. Od tego czasu nasza firma zacznie pojawiać się w wyszukiwarce oraz w mapach Google.

Uwaga: do zarejestrowania firmy w usłudze Google Moja Firma potrzebujemy konta w Google (np. w Gmailu).

Skontaktuj się z nami

W celu szybszej wyceny oraz dokładniejszej odpowiedzi na Państwa pytania polecamy wypełnienie i załączenie poniższego pliku.
Załącz
Brief